Kontrole autokarów

Stałe miejsce kontroli autokarów (mapa)

Zawierciańscy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na letni wypoczynek, sprawdzają stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Przypominamy organizatorom, że chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinna być zgłaszana z kilku dniowym wyprzedzeniem.

Do policjantów z zawierciańskiej drogówki zgłaszają teraz się organizatorzy wypoczynku z prośbą skontrolowania autokarów przed wyjazdem na letni wypoczynek. Zazwyczaj sprawdzane autokary są nowoczesne i dobrze przygotowane technicznie. Jednak co jakiś czas zdarzają się przypadki rażącego zaniedbania i bezmyślności, ujawniane w trakcie policyjnych kontroli.

W najbliższych dniach policjanci spodziewają się wzmożonego napływu informacji o odjeżdżających autokarach i próśb o przeprowadzenie kontroli stanu technicznego tych pojazdów. Dlatego też apelujemy do organizatorów i opiekunów o wcześniejsze zgłaszanie chęci kontroli autokarów.

Najlepiej aby taka informacja dotarła do Wydziały Ruchu Drogowego KPP w Zawierciu przynajmniej kilka dni przed planowanym wyjazdem. Pozwoli to na odpowiednie zaplanowanie służby oraz usprawni wykonanie tych czynności. Sprawdzenia pojazdów przewożących dzieci na letni wypoczynek w uzasadnionych przypadkach będą również wykonywane na trasie ich przejazdu. Informację można przekazać telefonicznie pod numerem 47 853 52 90 lub pocztą elektroniczną na adres: rd@zawiercie.ka.policja.gov.pl


Dla wszystkich autokarów wyjeżdżających z terenu powiatu zawierciańskiego przygotowano stałe miejsce kontroli. Wyznaczono je na parkingu za Okręgową stacją kontroli pojazdów przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 24.

Policjanci przypominają, że rodzice mogą również samodzielnie sprawdzić autokar, którym wysyłają swoje pociechy na wypoczynek. Dzięki e-usłudze „Bezpieczny Autobus” korzystając z tabletu czy smartfona uzyskamy informacje o ubezpieczeniu OC, aktualnych badaniach technicznych oraz informacje techniczne dotyczące sprawdzanego pojazdu.

 

BezpiecznyAutobus.gov.pl - bezpłatny raport z Centralnej Ewidencji Pojazdów

 

 


Pokaż Miejsce kontoli autokarów na większej mapie

Powrót na górę strony