Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

XIX Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

W dniach 12 i 13 czerwca br. w Żarnowcu odbył się XIX Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Do zmagań przystąpiło 16 ekip wyłonionych w finałach wojewódzkich. Drużyna gospodarzy wykazała się najlepszą wiedzą i umiejętnościami.

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu zwyciężyli w XIX Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Głównym celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, a także popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie imprezy policjanci zorganizowali dla uczestników prelekcję pn. „Z młodym kierowcą po doświadczenie”. Mundurowi omówili przyczyny powstawania zdarzeń drogowych i skutki nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego wśród młodych kierowców. Zaprezentowano także symulator bezpiecznej jazdy dla pojazdów jednośladowych udostępniony przez WORD Katowice. Dodatkową atrakcją był pokaz jazdy sprawnościowej w wykonaniu kierowcy rajdowego Kajetana Kajetanowicz.

Organizatorami turnieju był Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Śląski Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Urząd Gminy w Żarnowcu, Zespół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu,  Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

 

Powrót na górę strony