Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

XXII Wojewódzki Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

W minioną sobotę na terenie Zespół Szkółu Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu odbył się XXII Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach. Kolejny raz zwyciężyła reprezentacja gospodarzy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z mundurowymi z Zawiercia nadzorowali przebieg wojewódzkiego finału Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W Żarnowcu spotkały się najlepsze ekipy ze szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, które zostały wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji rejonowych. W finale wojewódzkim uczestniczyło 10 drużyn, których zawodnicy rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach. Pierwszy etap konkursu składał się z testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Następnie uczniowie zmierzyli się w konkurencjach praktycznych - udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadku drogowego oraz znajomości budowy i eksploatacji pojazdów mechanicznych. Kolejnym etapem turnieju była jazda sprawnościowa motorowerem po specjalnie przygotowanym torze jazdy. Ostatnią konkurencją, w której zmierzyli się miłośnicy motoryzacji, było kierowanie samochodem osobowym z zamontowanym talerzem stewarda. W trakcie wszystkich konkurencji sędziowie oceniali umiejętności radzenia sobie z pojazdami, jak również poziom wiedzy teoretycznej uczestników. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami turnieju została drużyna z Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu, trzecie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale ogólnopolskim, który rozpocznie się już 12 czerwca 2018 r. w Białymstoku.

Głównymi celami Turnieju są: popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego a także propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Powrót na górę strony