Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

XXIII Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

W dniach 11 i 12 czerwca br. w Żarnowcu odbył się XXIII Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Do zmagań przystąpiło 17 ekip wyłonionych w finałach wojewódzkich. Najlepszą wiedzą i umiejętnościami wykazali się uczniowie reprezentujący Zespół Szkół w Iwoniczu.

Miejsce drugie wywalczyła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu uplasowali się na szóstym miejscu.

Głównym celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego a także popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorami turnieju był Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Zespół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu. Wydarzenie to zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego – Jakuba Chełstowskiego.

Powrót na górę strony