Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie… on-line

Zawierciańscy policjanci spotkali się z uczniami jednej ze szkół średnich. Podczas internetowej prelekcji mundurowi przypomnieli najważniejsze zasady ruchu drogowego. W ramach działań, realizowanych pod nazwą „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” szczegółowo omówili przepisy dotyczące kierujących pojazdami. Nie zapomnieli też o innych uczestnikach ruchu drogowego, apelując o ostrożność na drogach.

Wczoraj zawierciańscy policjanci przeprowadzili e-prelekcję, skierowaną do uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu. Głównym tematem spotkania w sieci były przepisy drogowe.

W ramach działań prowadzonych pod nazwą „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, policjanci szczegółowo omówili przepisy dotyczące kierujących pojazdami. Przedstawiciel zawierciańskiej drogówki wskazał także warunki, jakie trzeba spełnić, aby starać się o daną kategorię prawa jazdy.

Nie tylko kierowcy byli tematem internetowego spotkania. Policjanci omówili również przepisy dotyczące rowerzystów i pieszych. Apelowali do młodych słuchaczy o ostrożność na drodze, bez względu na to w jakiej grupie uczestników ruchu drogowego się znajdują. Profilaktyk odniósł się także do odpowiedzialności prawnej, nie tylko w kontekście prawa drogowego, ale ogólnego zachowania młodych ludzi.

 

 

 

Powrót na górę strony