Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Nie reagujesz - akceptujesz
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Ludzie to nie towar
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
Zielona Strefa - ochrona zwierząt i środowiska
Sprawdź swoje punkty karne

Ruch drogowy

 1. Jednośladem bezpiecznie do celu – motorower

  Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu", skierowana do użytkowników jednośladów, w tym motorowerzystów.

 2. Podsumowanie majowego weekendu na drogach powiatu zawierciańskiego

  17 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadki. 97 przekroczeń prędkości i 2 zatrzymane prawa jazdy za jazdę o ponad 50 km/h szybszą, niż dopuszczalna w miejscu kontroli. Zatrzymanych 12 kierujących, którzy po alkoholu wsiedli za kierownicę, z czego 2 w stanie nietrzeźwości. Tak wygląda bilans majowego weekendu na drogach powiatu zawierciańskiego.

 3. Jednośladem bezpiecznie do celu – rower

  Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu", skierowana do użytkowników jednośladów, w tym także rowerzystów.

 4. Bądź widoczny – bądź bezpieczny. Noś odblaski!

  Zawierciańscy policjanci przypominają, że każdy pieszy, który porusza się drogą poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Mundurowi zachęcają również do korzystania z odblasków w miejscach, gdzie widoczność jest ograniczona. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat. Warto pomyśleć jednak o gorszych konsekwencjach – o utracie zdrowia, a nawet życia! Apelujemy – nośmy odblaski!

 5. Tragiczny wypadek drogowy z udziałem dzikiego zwierzęcia

  Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Bógdał w gminie Szczekociny. Kierujący volkswagenem mężczyzna zderzył się tam z przebiegającym przez jezdnię łosiem. Samochód dachował i pomimo podjętych czynności ratunkowych, mężczyzna zmarł...

 6. Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy”

  Zawierciańscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pn. Bezpieczny pieszy, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego. Wzmożone kontrole prowadzone były w rejonie przejść dla pieszych oraz w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Mundurowi ujawnili 65 wykroczeń. W 45 przypadkach to kierowcy nie zastosowali się do obowiązujących przepisów drogowych.

 7. Na Drodze – Patrz i Słuchaj

  Na Drodze – Patrz i Słuchaj, to kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 8. Nie przestrzegasz ograniczeń prędkości? Piracka jazda może słono kosztować!

  Od 1 stycznia 2022 roku funkcjonuje nowy taryfikator mandatów. Podwyższenie grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tym zakresie. Nieprzestrzeganie przez kierowców obowiązujących przepisów drogowych będzie ich słono kosztować. Przekonało się już o tym 27 kierowców, którzy za popełnione przez siebie wykroczenia drogowe zostali ukarani wysokimi mandatami.

 9. Zmiany w przepisach i nowy taryfikator mandatów

  Od 1 stycznia 2022 roku funkcjonuje nowy taryfikator mandatów, który podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpiecznie i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze. Do 30 tysięcy złotych wzrosła też maksymalna grzywna, jaką może nałożyć sąd. Zmiany wprowadzono w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 10. Świeć Przykładem

  Celem prowadzonej przez policjantów ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Świeć Przykładem” jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Akcja trwa od 01 października do 19 marca br. Pamiętaj! Być widocznym to być bezpiecznym!

Powrót na górę strony