Wiadomości

Służba w walce z koronawirusem

Data publikacji 16.03.2020

Zawierciańscy mundurowi patrolując ulice kontrolują miejsca, które zgodnie z wprowadzonymi przepisami powinny być zamknięte. Sprawdzają też, czy dzieci i młodzież nie grupują się w wolnym od zajęć w szkołach czasie, a także czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń. Apelujemy o odpowiedzialność i powagę!

Z każdej strony płyną informacje i apele, aby w miarę możliwości ograniczyć wychodzenie z domu. Zmniejszył się ruch na zawierciańskich ulicach, co może świadczyć o powadze sytuacji i odpowiedzialnym podejściu mieszkańców powiatu zawierciańskiego do zagrożenia, jakim jest rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Zawierciańscy policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców patrolują ulice i sprawdzają, czy podmioty, które powinny być zamknięte, bądź których działanie powinno być ograniczone, stosują się do zaleceń. Mundurowi kontrolują także miejsca grupowania się dzieci i młodzieży, które ten wolny od zajęć lekcyjnych w szkołach czas, powinny spędzać w swoich domach. Apelujemy do rodziców i opiekunów o kontrolę podopiecznych i przypominanie, że z uwagi na bezpieczeństwo swoje i innych powinni unikać spotkań ze znajomymi.

Mundurowi wspierają też służby sanitarne. Policjanci co dzień kontrolują, czy osoby objęte domową kwarantanną stosują się do zaleceń i pozostają w domach, a także czy potrzebują pomocy. Informacje te przekazywane są odpowiednim podmiotom. O pomoc osobom potrzebującym szczególnie dbają dzielnicowi, którzy jako policjanci pierwszego kontaktu mają największą wiedzę na temat mieszkających w ich rejonach seniorach i osobach samotnych. Zachowując dostępne środki ostrożności realizujemy swoje podstawowe zadania służbowe – pomagamy i chronimy.

Kolejny raz apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i poważne podejście do zaleceń!

 


 

  • Widoczny częściowo starszy sierżant trzymający indywidualny zestaw ochrony biologicznej.
  • Policjanci w białych kombinezonach ochronnych na tle radiowozu.
  • Policjanci w białych kombinezonach ochronnych udzialają wsparcia załodze karetki pogotowia. Karetka również widoczna na zdjęciu.
  • Widoczne dwa rodzaje maseczek ochronnych na tle kurtki służbowej z napisem "POLICJA"
  • Widoczny policjant - dzielnicowy machający ręką i rozmawiający przez telefon komórkowu.
  • Widoczny policjant rozmawiający przez telefon komórkowy wewnątrz jadącego radiowozu.
Powrót na górę strony