Wiadomości

Kolejne mandaty za łamanie przepisów

Data publikacji 02.04.2020

Wczoraj policjanci zanotowali kolejny przypadek łamania obowiązujących przepisów. Nie dość, że mężczyźni nie stosowali się do przepisów związanych z przemieszczaniem i grupowaniem się to jeden z nich miał przy sobie środki odurzające. Naruszanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa będzie surowo karane. Nie ma również przyzwolenia na popełnianie innych przestępstw, czy wykroczeń.

Apele do mieszkańców o pozostanie w domach docierają z każdej strony. Media, prasa, internet – nie ma miejsca, w którym nie znalazłaby się informacja o obowiązujących przepisach, a także sankcjach za ich łamanie. Wszystkie działania w chwili obecnej mają jeden cel: zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Niestety przewidziane za łamanie prawa kary nie zatrzymują ludzi w domach. Nawet liczby zarażonych i tych, którzy niestety przegrali walkę z wirusem na niektórych nie robią wrażenia.

Wczoraj w godzinach popołudniowych zawierciańscy policjanci zauważyli trzech mężczyzn, którzy przebywali razem w rejonie ulicy Kościuszki. Rzekomym powodem spotkania była chęć zapalenia. Poza złamaniem obowiązującego przepisu dotyczącego grupowania się i przemieszczania, uwagę mundurowych przykuł fakt, że na widok policjantów jeden z mężczyzn odrzucił jakiś przedmiot. Okazało się, że był to woreczek z marihuaną, do którego przyznał się 19-latek. Konsekwencją złamania przepisu o zachowaniu się w miejscach publicznych były mandaty w wysokości 500 zł. Dodatkowo zawiercianin usłyszał już zarzut za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony