Wiadomości

Za kierownicą zawsze trzeźwy. Ogólnopolski Dzień Trzeźwości

Data publikacji 29.03.2021

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości, policjanci wraz z członkami Zawierciańskiego Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Przystań”, przeprowadzili wspólne działania. Przedsięwzięcie realizowane pod nazwą „Za kierownicą zawsze trzeźwy” ma zwrócić uwagę, na problem kierowania na „podwójnym gazie”.

Dziś obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Właśnie dlatego zawierciańscy policjanci wraz z członkami Zawierciańskiego Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Przystań” przeprowadzili wspólne działania. Akcja realizowana pod nazwą „Za kierownicą zawsze trzeźwy” wpisała się już w stałą współpracę ze stowarzyszeniem. Jej celem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na zagrożenie, jakim są nietrzeźwi kierowcy.

Mundurowi, zachowując środki ostrożności i stosując się do zasad reżimu sanitarnego, w Zawierciu i w Porębie kontrolowali stan trzeźwości kierowców. Każda z kontrolowanych osób poza ulotkami Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dotyczących nadużywania alkoholu, otrzymywała symboliczny upominek w postaci długopisu. Członkowie stowarzyszenia przypominali także, jak ważna jest trzeźwość, szczególnie za kierownicą.

Przedsięwzięcie zostało pozytywnie odebrana przez  wszystkich uczestników ruchu drogowego. Także pasażerowia zabrali głos i podkreślali, jak ważne jest reagowanie na pijanych kierowców i uniemożliwianie im jazdy. Zawierciański profilaktyk wraz z policjantami z drogówki podkreślali, że alkohol w połączeniu z kierownicą to śmiertelne zagrożenie. Członkowie stowarzyszenia zwracali również uwagę na problem uzależnienia od alkoholu, przypominając o działalności stowarzyszenia wspierającego w walce z nałogiem.

Podczas kontroli nie ujawniono żadnego kierowcy, będącego pod działaniem alkoholu. Oby hasło, „Za kierownicą zawsze trzeźwy”, przyświecało zawsze każdemu kierowcy wsiadającemu za kółko.


 

 • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant podczas badania stanu trzeźwości kierowcy samochodu.
 • Na zdjęciu widoczne trzy długopisy, leżące na ulotkach dotyczących problemów alkoholowych
 • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant podczas badania stanu trzeźwości kierowcy samochodu.
 • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant podczas badania stanu trzeźwości kierowcy samochodu.
 • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant podczas badania stanu trzeźwości rowerzysty. Po lewej stronie widoczny rower oraz radiowóz.
 • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant podczas badania stanu trzeźwości kierowcy samochodu.
 • Na zdjęciu widoczna naszywka na policyjnym mundurze z napisem: WYDZIAŁ RUCHU DROGOWEGO , a także z orłem w koronie na tle polskeij flagi, pod którym jest znak ruchu drogowego (Symbol graficzny w kształcie rombu. W środku znajduje się białe koło, w którym widnieje duża litera R. Białe koło otoczone jest czerwoną obwódką. Całość znajduje się na tle granatowego rombu, który ma białą szeroką obwódkę, a następnie cienką granatową).
 • Na zdjęciuw wiodczny mężczyzna w maseczce na ustach i nosie, a także w rękawiczkach jednorazowych, który przekazuje kierującej samochodem kobiecie ulotki i długopis. W tle widać umundurowanych policjantów, radiowóz oraz dwie stojące osoby.
 • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant rozmawiający z kierowcą samochodu.
 • Na zdjęciu po lewej stronie widoczna tablica z napisem Zawierciańskie Stowarzyszenie Trzeźwościowe Przystań oraz symbolem graficznym stowarzyszenia. Po prawej stronie widoczny częściowo radiowóz.
 • Na zdjęciu widoczne przekazywanie ulotek kierującej pojazdem osobie.https://system.policja.pl/src.php?l=zalaczniki/65/65-651010.jpg
 • Na zdjęciu widoczne urządzenie do badania stanu trzeźwości Alco-sensor IV z wyśiwetlonym wynikiem badania: 0.00
Powrót na górę strony