Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 02.09.2021

W trosce o bezpieczeństwo uczniów zawierciańscy policjanci prowadzą działania pod nazwą Bezpieczna droga do szkoły. W ramach akcji przekazują najmłodszym porady dotyczące prawidłowego poruszania się po drogach. Mundurowi kontrolują też kierowców i pojazdy poruszające się w rejonie placówek oświatowych.

Od początku września policjanci z zawierciańskiej drogówki w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" prowadzą wzmożone działania. Dbając o bezpieczeństwo w rejonie placówek oświatowych, kontrolują przejścia dla pieszych i sprawdzają prędkość poruszania się pojazdów. Sprawdzają także trzeźwość kierowców.

To niejedyne podejmowane przez stróżów prawa działania mające wpływ na bezpieczeństwo najmłodszych. Policjanci spotykają się także z dziećmi i przypominają im podstawowe zasady ruchu drogowego. Uczą, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Zachęcają też do noszenia odblasków. Mundurowi apelują także do dorosłych: rodziców, opiekunów, nauczycieli, aby dawali dobry przykład swoim podopiecznym. Dziś pod czujnym okiem policjanta z zawierciańskiej drogówki najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Zawierciu doskonaliły swoją wiedzę w zakresie ruchu drogowego. Dzieci teorię sprawdziły w praktyce, ćwicząc poprawne zachowania podczas przejścia przez jezdnię.

  • Umundurowany policjant podczas pogadanki dla dzieci
  • Umundurowany policjant prowadzi pogadankę dla dzieci
  • Umundurowany policjant stojąc na chodniku wraz z dziećmi, tłumaczy im, jak zachować się w rejonie przejścia dla pieszych
  • Umundurowany policjant tłumaczy dzieciom oznakowanie przejścia dla pieszych, przy którym stoi wraz z nimi.
  • Oznakowanie przejścia dla pieszych - znak D-6 (tabliczka wskazująca, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci tak zwany znak Agatka)
  • Umundurowany policjant stojąc wraz z dziećmi przy przejściu dla pieszych, tłumaczy im oznakowanie tego miejsca
  • Umundurowany policjant stojąc przed przejściem dla pieszych tłumaczy dzieciom, jak poprawnie przechodzić przez jezdnię
  • Dzieci przechodzą przez jezdnię po pasach. Policjant stojąc na jezdni obserwuje ich zachowanie
  • Umundurowany policjant wraz z dziećmi przechodzą przez jezdnię po pasach. Widoczny jest także samochód osobowy, który zatrzymał się przed pasami.
Powrót na górę strony