Wiadomości

Nie przestrzegasz ograniczeń prędkości? Piracka jazda może słono kosztować!

Data publikacji 15.01.2022

Od 1 stycznia 2022 roku funkcjonuje nowy taryfikator mandatów. Podwyższenie grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tym zakresie. Nieprzestrzeganie przez kierowców obowiązujących przepisów drogowych będzie ich słono kosztować. Przekonało się już o tym 27 kierowców, którzy za popełnione przez siebie wykroczenia drogowe zostali ukarani wysokimi mandatami.

Wzrost grzywien za najbardziej niebezpieczne wykroczenia na drodze ma na celu ograniczenie nieodpowiedzialnych zachowań, a tym samym poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Od początku 2022 roku, czyli od momentu funkcjonowania nowego taryfikatora policjanci z zawierciańskiej drogówki wysokimi mandatami ukarali 27 kierowców. Jak kosztowna może być szybka jazda, przekonał się 37-letni kierowca huyndaia, który w Lgocie Murowanej w terenie zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. Prawo jazdy mieszkańca Śląska zostało zatrzymane, a kierowca ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł. Takie mandaty otrzymało także 5 innych kierujących, którzy na drogach powiatu zawierciańskiego przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 51 km/h.

O tym, jak dotkliwa finansowo dla sprawcy może być kolizja, przekonał się 35-letni kierowca. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierujący seatem, jadąc ulicą Powiatową w Chruszczobrodzie, nie dostosował prędkości do panujących warunków. Skutkiem tego było zderzenie z innym pojazdem. Zatrzymano dowody rejestracyjne, a sprawcę ukarano mandatem w wysokości 1,6 tys. zł. Takimi grzywnami za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym od początku stycznia br. ukarano jeszcze 3 innych kierowców. Na szczęście w żadnym z powyższych przypadków nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Wysokie kwoty mandatów powinny nakłonić do przestrzegania obowiązujących przepisów drogowych. Przede wszystkim jednak powinniśmy ich przestrzegać dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Powrót na górę strony