Wiadomości

Podsumowanie majowego weekendu na drogach powiatu zawierciańskiego

Data publikacji 05.05.2022

17 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadki. 97 przekroczeń prędkości i 2 zatrzymane prawa jazdy za jazdę o ponad 50 km/h szybszą, niż dopuszczalna w miejscu kontroli. Zatrzymanych 12 kierujących, którzy po alkoholu wsiedli za kierownicę, z czego 2 w stanie nietrzeźwości. Tak wygląda bilans majowego weekendu na drogach powiatu zawierciańskiego.

Długi majowy weekend to czas, kiedy ruch drogowy jest zdecydowanie większy. Korzystając z wolnego czasu, część osób wyjeżdża w dalsze podróże, a część zwiedza lokalne rejony. Policjanci zawierciańskiej drogówki dbali o to, aby uczestnicy ruchu drogowego na terenie naszego powiatu bezpiecznie dotarli do celu.

W ciągu 5 dni majowego weekendu, czyli od piątku do wczorajszego dnia, policjanci ujawnili 12 osób, które po alkoholu wsiadło za kierownicę. 2 z nich prowadziły pojazd w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany w Szczekocinach kierowca forda miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi ujawnili także 194 wykroczenia popełnione przez uczestników ruchu drogowego, z czego 165 popełnili kierujący, a 29 piesi.

Wśród wykroczeń popełnionych przez kierowców dominowało przekraczanie dozwolonej prędkości. Aż 97 osób nie zdjęło nogi z gazu. 2 osoby straciły prawo jazdy w związku z jazdą o ponad 50 km/h szybszą w obszarze zabudowanym niż przewidują przepisy.

144 sprawców wykroczeń zostało ukaranych mandatami karnymi, 38 osób pouczono, a w 12 przypadkach zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Na terenie powiatu zawierciańskiego w ciągu majowego weekendu odnotowano także 17 zdarzeń drogowych, z czego 2 sytuacje zakwalifikowano, jako wypadki.

 

Pomimo zakończenia długiego majowego weekendu, wciąż apelujemy o ostrożność na drodze!

 

Powrót na górę strony