Wiadomości

#Safe In Poland - zawierciańscy policjanci o bezpieczeństwie

Data publikacji 14.06.2022

Zawierciańscy policjanci w ramach działań informacyjno – edukacyjnych pn. Safe in Poland prowadzą spotkania z mieszkańcami powiatu. Wśród nich są także Ukraińcy, którzy znaleźli tutaj schronienie. Policjanci nie tylko informują o obowiązujących przepisach, ale przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo uchodźców, ostrzegają przed ewentualnymi zagrożeniami. Pomocne są w tym filmy i broszury, które w języku ukraińskim w prosty sposób przybliżają wskazaną tematykę.

Zawierciańscy policjanci odwiedzają miejsca, w których przebywają uchodźcy. Zgodnie z założeniami kampanii „Safe in Poland”, podczas spotkań funkcjonariusze prezentują treści, które mają za zadanie ułatwić uchodźcom funkcjonowanie w Polskim społeczeństwie. Policjanci nie tylko informują o obowiązujących przepisach, ale przede wszystkim przestrzegają przed różnego rodzaju zagrożeniami. Dzięki przygotowanym w ramach przedsięwzięcia materiałom, dostępnym w języku polskim, ukraińskim i angielskim, bariera językowa nie stanowi problemu, a przekaz może dotrzeć do większej ilości osób.

W ostatnich dniach zawierciański profilaktyk wraz z dzielnicowymi przeprowadzili szereg spotkań. Część z nich zrealizowana została we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zawierciu. Młodzież ostatnich klas szkół podstawowych, wśród których są także uchodźcy, uczestniczyła w projekcji filmu, przygotowanego w ramach kampanii. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych, a także jakie instytucje służące społeczeństwu i przeznaczone do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia funkcjonują w Polsce. Istotnym tematem poruszonym w materiałach jest także handel ludźmi i jak się przed nim uchronić. Uwagę wszystkich uczniów przykuł temat hejtu. Policjanci apelowali o wzajemny szacunek i zrozumienie, podkreślając, że nie ma przyzwolenia na mowę nienawiści, bez względu na to w czyim kierunku jest ona skierowana. Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, mundurowi wskazują również na podstawowe zasady w tym zakresie.

Policjanci w dalszym ciągu będą prowadzić spotkania skierowane nie tylko do młodzieży, ale także do osób dorosłych, które przyjechały lub pracują na terenie powiatu zawierciańskiego.

  • Policjant prowadzi spotkanie dla młodzieży
  • Na zdjęciu widoczna młodzież, która ogląda wyświetlany film. W tle dwaj policjanci.
  • Ujęcie z filmu Safe In Poland, przedstawiające grafiki pojazdów i numerów telefonów służb ratunkowych (997, 998, 999)
  • Projekcja dla młodzieży filmu Safe in Poland. W tle widoczny policjant
  • Laptop, na którym widoczne jest ujęcie filmu Safe in Poland. W tle młodzież.
  • Na pierwszym planie widoczny pagon sierżanta. W tle młodzież
  • Młodzież oglądająca film. W tle widoczni policjanci
  • Częściowo widoczny baner z napisem Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu
  • Policjant prowadzi spotkanie z młodzieżą
Powrót na górę strony