Wiadomości

Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy"

Policjanci z zawierciańskiej drogówki podsumowali piątkowe działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi ujawnili 104 wykroczenia. W 43 przypadkach to piesi naruszyli przepisy drogowe, przechodząc przez jednię w niedozwolonym miejscu. Wśród wykroczeń popełnionych przez kierujących dominowało przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Pamiętajmy! Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze!

W miniony piątek policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. W ramach akcji „Bezpieczny pieszy” mundurowi zwracali uwagę na miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń z tą grupą uczestników ruchu drogowego. Policjanci obserwowali nie tylko zachowania kierujących względem pieszych, ale także przyglądali się przechodniom, czy postępują zgodnie z zasadami drogowymi. Dodatkową formą pomocy podczas ujawniania wykroczeń zapewnił dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W takcie działań policjanci ujawnili 104 wykroczenia. W 43 przypadkach to piesi naruszyli przepisy drogowe, przechodząc przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Pamiętajmy!

Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze!

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego są w o tyle gorszej sytuacji, że nie chroni ich karoseria pojazdu.

Nawet nieznaczne przekroczenie prędkości stanowić może dla nich śmiertelne zagrożenie!

Powrót na górę strony