Wiadomości

Odzyskali skradziony telefon

Data publikacji 25.08.2022

W poniedziałek, dzięki zaangażowaniu, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu ustalili oraz zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu.

W miniony poniedziałek dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Wyszyńskiego ma znajdować się mężczyzna, który to dopuścił się kradzieży telefonu, podczas rozmowy mężczyzna wskazał pokrzywdzonego w tej sprawie. Funkcjonariusze udali się w rejon ulicy Wyszyńskiego, gdzie po ponownym zgłoszeniu telefonicznym uzyskali informacje od osoby zgłaszającej, iż jest w drodze do Bydgoszczy.

Mundurowi nie ujawnili, żadnej osoby, która mogła posiadać skradziony telefon, w związku z tym udali się pod adres osoby pokrzywdzonej, która potwierdziła całą sytuację, do kradzieży miało dojść około 3 tygodni temu, jednak nie chciała zgłaszać całej tej sytuacji. Dzielnicowi poinformowali o przysługujących prawach oraz całym toku postępowania. Dzięki determinacji funkcjonariuszy oraz ustaleniom policjanci w trakcie swoich czynności ujawnili dwie osoby.
Podczas kontroli bagażu podręcznego u jednej z osób zauważono skradziony telefon, dzielnicowi niezwłocznie zatrzymali osoby.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu.

Przypominamy!

Zgodnie z Kodeksem karnym, kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Powrót na górę strony