Wiadomości

Podsumowanie działań "Bezpieczny Jednośladem"

Data publikacji 29.08.2022

Policjanci z zawierciańskiej drogówki przeprowadzili w miniony piątek działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa kierujących jednośladami. Mundurowi obserwowali zachowania zarówno rowerzystów, jak i kierujących motorowerami i motocyklami. Ujawniono 59 wykroczeń popełnionych przez użytkowników dróg.

W miniony piątek policjanci z zawierciańskiej drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczny jednośladem”. Głównym celem przedsięwzięcia była poprawa bezpieczeństwa kierujących jednośladami. Podczas piątkowych działań na terenie powiatu zawierciańskiego mundurowi obserwowali zachowania kierujących jednośladami. Łącznie mundurowi ujawnili 59 wykroczeń. W 26 przypadkach nieodpowiednie zachowania na drodze wykazali rowerzyści.

Pamiętajmy!

Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze!
Wymagając respektowania przepisów drogowych przez innych, pamiętajmy, aby samemu korzystać z dróg zgodnie z obowiązującymi zasadami!

Rowerzyści zaliczają się do niechronionych uczestników ruchu drogowego i ich udział w nawet niegroźnie wyglądających zdarzeniach, może zakończyć się dla nich poważnym kalectwem, a nawet śmiercią!

Powrót na górę strony