Wiadomości

Podsumowanie debaty w Kroczycach

28 października w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kroczycach, odbyła się debata społeczna pod hasłem ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie mieszkańców Gminy Kroczyce przez pryzmat odtworzonego Posterunku Policji w Kroczycach”.

W ubiegły piątek w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kroczycach odbyła się debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie mieszkańców Gminy Kroczyce przez pryzmat odtworzonego Posterunku Policji w Kroczycach”, która zorganizowana została przez kierownictwo Posterunku.
W debacie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu, Komendant Komisariatu Policji w Szczekocinach, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, członkowie rady gminy, sołtysi poszczególnych miejscowości, policjanci oraz mieszkańcy. Przybyłych gości przywitał
Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Jacek Kurdybelski, który następnie rozpoczął debatę.

Kierownik Posterunku Policji w Kroczycach st.asp. Przemysław Ledwoch przedstawił i omówił analizę stanu bezpieczeństwa z terenu gminy Kroczyce. Uświadomił uczestników debaty, jak wygląda codzienna praca policjantów z posterunku, przedstawił stan etatowy policjantów oraz przybliżył temat ich codziennej służby, oraz zadań które, na co dzień realizują.

Następnie głos zabrał Komendant Komisariatu Policji w Szczekocinach, nadkomisarz Sławomir Jachna, który omówił działanie aplikacji mobilnych ułatwiających kontakt Policji ze społeczeństwem, między innymi „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, oraz omówił zgłoszenia z terenu gminy Kroczyce. Naczelnik Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu komisarz Sylwester Będkowski omówił stan bezpieczeństwa na drogach gminy Kroczyce, a także całego powiatu zawierciańskiego.

Ostatnią część debaty stanowiła dyskusja. Uczestnicy mieli możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa, a mundurowi odpowiadali na zadawane przez nich pytania.

  • Na zdjęciu widoczni są policjanci umundurowani, prowadzący debatę.
  • Na zdjęciu widoczni są umundurowani policjanci
  • Zdjęcie przedstawia uczestników debaty siedzących przy stołach w pomieszczeniu
  • Zdjęcie przedstawia uczestników debaty siedzących przy stołach w pomieszczeniu
Powrót na górę strony