Wiadomości

Podsumowanie działań "Prędkość"

Data publikacji 10.06.2024

98 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Tak wygląda bilans piątkowych działań „Prędkość”, w których uczestniczyła zawierciańska drogówka. Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych i rozsądek za kierownicą!

W miniony piątek policjanci z zawierciańskiej drogówki przyłączyli się do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Prędkość”. Większa niż zazwyczaj liczba kontroli pomiarów prędkości na terenie powiatu zawierciańskiego, miała na celu ograniczenie liczby wykroczeń związanych ze zbyt szybką jazdą. Niestety bilans piątkowych działań pokazuje, że kierujący wciąż jeżdżą za szybko.

Mundurowi z zawierciańskiej drogówki ujawnili 98 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości przez kierujących. 84 kierowców zostało ukaranych mandatami, a 14  pouczono.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą! Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.

Powrót na górę strony