„Kaskadowy pomiar prędkości” na drogach powiatu zawierciańskiego – podsumowanie działań
Wczoraj policjanci na drogach całego kraju przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości”, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Celem przedsięwzięcia było ujawnianie kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń, wciskając zbyt mocno gaz. Mundurowi z zawierciańskiej drogówki w trakcie działań ujawnili 80 wykroczeń dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych!
Przekraczanie prędkości przez kierujących, jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Część z nich kończy się mandatem. Wiele jest jednak sytuacji, gdzie przez brawurę i zbyt szybką jazdę, ktoś traci zdrowie lub życie na drodze.
Policjanci cyklicznie prowadzą działania, które mają na celu wyeliminowanie „szybkich” kierujących i uświadomienie im, jak dużym zagrożeniem na drodze jest przekroczenie prędkości.
Wczoraj zawierciańska drogówka włączyła się w działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości” - przedsięwzięcie koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Mundurowi na terenie całego powiatu sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów, ze szczególną uwagą na ograniczenia prędkości.
Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości.
Od godziny 6.00 do 22.00 mundurowi przeprowadzili 90 kontroli pojazdów. Ujawnili 82 wykroczenia, w tym 80 związanych z przekroczeniem prędkości. W 61 przypadkach doszło do nich w rejonie przejść dla pieszych.
60 kierujących zostało ukaranych mandatami, w tym aż 59 osób, za przekroczenie prędkości. Za popełnienie tego wykroczenia 21 kierujących zostało pouczonych. Zostanie też sporządzony 1 wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto policjanci obsłużyli 3 kolizje.