Wybuch w mieszkaniu w centrum Zawiercia
Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w centrum Zawiercia. W jednym z mieszkań na 10 piętrze wieżowca doszło do wybuchu. Mieszkańcy zostali ewakuowani, a teren wokół budynku zabezpieczony. Na miejscu pracowały wszystkie służby. Jedna osoba trafiła do szpitala. Obecnie wyjaśniane są okoliczności zdarzenia.
W piątek przed godziną 21:00 zawierciańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wybuchu. Do eksplozji miało dojść w mieszkaniu na 10 piętrze bloku przy ulicy księdza kardynała Wyszyńskiego 7 w Zawierciu.
Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Przed budynkiem zastali mężczyznę, który potrzebował natychmiastowej pomocy. Udzielili mu jej policjanci, którzy następnie przekazali poszkodowanego załodze karetki pogotowia.
Część mieszkańców opuściła budynek. Policjanci weszli do środka, aby sprawdzić, czy wszyscy wyszli z wieżowca. Zadymienie było jednak tak duże, że nie mogli dotrzeć do mieszkań położonych powyżej 7 piętra.
Obecni na miejscu strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu dokonali sprawdzenia budynku, ewakuując pozostałych mieszkańców. Żadna z tych osób nie potrzebowała pomocy medycznej.
Teren wokół obiektu został zabezpieczony przez policjantów. Całkowicie zamknięto ruch pojazdów i pieszych. Po wersyfikacji wnętrza budynku przez inspektora nadzoru budowlanego oraz po przeprowadzonych przez strażaków czynnościach część mieszkańców powróciła do swoich mieszkań.
W sobotę na miejscu pracowali policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, prowadzili czynności procesowe. Mieszkanie zostało całkowicie spalone. Zniszczone zostały także elementy budynku oraz samochody zaparkowane przed wieżowcem.
Obecnie wyjaśniane są szczegółowe okoliczności zdarzenia.