Wiadomości

Odjechał z miejsca zdarzenia, zostawiając tablicę rejestracyjną. Kierowca z 2 promilami zatrzymany

Data publikacji 06.12.2021

Najpierw uderzył w barierki w Ogrodzieńcu, później w innej miejscowości został zatrzymany. Zareagowali świadkowie, którzy zauważyli, że kierowca jest pijany. O wszystkim powiadomiono policjantów. Kierujący fordem 50-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście nie doszło do tragedii! Pamiętaj! Piłeś – nie jedź! Widzisz pijanego kierowcę – reaguj! Nie reagujesz – akceptujesz!

Wczoraj po godzinie 12:00 policjanci otrzymali informację o nietrzeźwym kierującym, który miał zostać ujęty w Dzwono – Sierbowicach. Na miejscu świadkowie wskazali mężczyznę, który jeszcze chwilę wcześniej kierował osobowym fordem. Badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Jak się okazało, to nie jedyne przewinienie, jakiego w tym dniu dopuścił się kierowca. Nieco wcześniej jadąc ulicą Kościuszki w Ogrodzieńcu, uderzył w barierki ochronne zamontowane przy chodniku nieopodal szkoły, a następnie odjechał. Barierki zostały uszkodzone, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu pozostały ślady: elementy zderzaka i reflektora, a także... tablica rejestracyjna tego samego forda, którym kierował mieszkaniec gminy Pilica.

Teraz sprawą zajmą się policjanci z ogrodzienieckiego komisariatu.

Apelujemy!!!
Piłeś – nie jedź! Już nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na czas reakcji kierowcy.

  • Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem określonym w art. 178a §1 Kodeksu karnego, za które przewidziana jest kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca musi liczyć się też z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów nie krótszy niż 3 lata oraz obligatoryjną karą finansową na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych

  • Za kolejne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys. złotych. Poza karą wymierzaną przez Sąd sprawcy nie mogą liczyć także na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela. Niejednokrotnie z własnej kieszeni, pokrywają spowodowane przez siebie szkody.

  • Kierowca, który spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajdując się co najmniej w stanie po użyciu alkoholu musi liczyć się z konsekwencjami takimi, jak kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Powrót na górę strony