Wiadomości

Kontrole pustostanów w trosce o osoby zagrożone wychłodzeniem

Data publikacji 10.02.2022

Jak na luty przystało, na zewnątrz wciąż panują niskie temperatury. Taka aura to duże zagrożenie dla osób bezdomnych. W trosce o bezpieczeństwo zagrożonych wychłodzeniem dzielnicowi wciąż kontrolują obecne w ich rejonach służbowych pustostany. Bezdomnych informują o możliwości pomocy, w tym o ciepłych miejscach w noclegowniach. Apelujemy o reakcje na osoby potrzebujące pomocy! Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Pod bezpłatnym numerem telefonu można uzyskać informacje w zakresie pomocy osobom bezdomnym.

Zawierciańscy dzielnicowi wciąż kontrolują opuszczone budynki, w których przebywają osoby bezdomne. Niestety nie tylko stan techniczny pustostanów często stanowi poważne zagrożenie. Niskie temperatury i brak ciepłego schronienia mogą doprowadzić do tragedii, podobnie, jak próby ogrzania się za pomocą prowizorycznych piecyków, co może być przyczyną pożaru lub zatrucia dwutlenkiem węgla.


Widząc osoby potrzebujące pomocy, nie bądźmy obojętni. Reagujmy. Być może dzięki naszej reakcji i przekazanej służbom informacji, uratujemy czyjeś życie!


Codziennie podczas służby dzielnicowi zwracają uwagę na osoby potrzebujące, a szczególnie na bezdomnych, szukających schronienia. Sprawdzają pustostany, ale także inne miejsca, w których grupują się niemające domów osoby. Dzielnicowi wskazują potrzebującym miejsca, w których można otrzymać konkretną pomoc, a także namawiają do korzystania z ciepłych i bezpiecznych noclegowni. W rozmowach z mieszkańcami swoich dzielnic przypominają o specjalnej, całodobowej infolinii obejmującej całe województwo śląskie, która uruchamiana jest każdego roku w porze jesienno-zimowej.

Dzwoniąc pod numer telefonu 987, można uzyskać informacje na temat pomocy dla osób bezdomnych. Wiadomości te są również dostępne na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Informację o osobach bezdomnych, które potrzebują pomocy, można przekazać, dzwoniąc pod numery telefonów: 112, 997 lub 987. Można też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem, której wybierając kategorię zgłoszenia o nazwie BEZDOMNOŚĆ, zasygnalizujesz potrzebną pomoc.

Apelujemy!

Nie bądźmy obojętni na losy drugiego człowieka. Reagujmy i pomagajmy osobom, które potrzebują wsparcia. Niekiedy jeden telefon może uratować komuś życie!

  • Dzielnicowy wchodzi do pustostanu, aby sprawdzić, czy znajdują się w nim bezdomne osoby.
  • Dzielnicowy sprawdza, czy w pustostanie znajdują się bezdomne osoby.
  • Dzielnicowy sprawdza, czy w pustostanie znajdują się bezdomne osoby.
  • Dzielnicowy sprawdza, czy w pustostanie znajdują się bezdomne osoby.
  • Dzielnicowy idzie wzdłuż pustostanu.
  • Na zdjęciu widoczna sygnalizacja świetlna radiowozu, a w tle pustostan.
Powrót na górę strony