Wiadomości

Wypadek drogowy z udziałem nietrzeźwej nastolatki

Data publikacji 21.07.2025

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem pieszej. 15-latka przebiegając przez jezdnię, została potrącona przez nadjeżdżający pojazd. Nastolatka z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Jak się okazało, znajdowała się w stanie nietrzeźwości. O losie nieletniej zadecyduje sąd rodzinny.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę przed 23:00 na ulicy Mrzygłodzkiej w Zawierciu w rejonie skrzyżowania ulic Ogrodowej i Zarzecze. Jak wynikało ze zgłoszenia, samochód potrącił pieszą.

Na miejscu policjanci zastali nastolatkę, której udzielana była pomoc. Obecny był także kierujący bmw, który brało udział w zdarzeniu.

Policjanci z drogówki ustalili, że mężczyzna jechał ulicą Mrzygłodzką, gdy nagle z lewej strony na jezdnię wbiegło kilka osób. Część z nich zdążyła przebiec na drugą stronę, natomiast jedna zderzyła się z pojazdem.

15-latka została przewieziona do szpitala. Jak się okazało, była nietrzeźwa. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w  jej organizmie. Kierowca był trzeźwy.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu, a także szkic i zdjęcia. Dowód rejestracyjny samochodu został zatrzymany.

O losie nastolatki zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Przypominamy!

Wbieganie na jezdnię jest nie tylko niedozwolone, ale bardzo niebezpieczne. Za każdym razem pieszy zobowiązany jest do upewnienia się, że może bezpiecznie pokonać jezdnię.

Pamiętajmy!

Pieszemu zabrania się:

  • wchodzenia na jezdnię lub drogę dla rowerów:
    • bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
    • spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
  • przechodzenia przez jezdnię lub drogę dla rowerów w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
  • zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko;
  • przebiegania przez jezdnię lub drogę dla rowerów;
  • chodzenia po torowisku;
  • wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
  • przechodzenia przez jezdnię lub drogę dla rowerów w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych lub drogę dla pieszych i rowerów od jezdni lub drogi dla rowerów, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują;
  • korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych - w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, drodze dla rowerów, torowisku lub przejściu dla pieszych.

Przypominamy także, że spożywanie alkoholu przez osobę niepełnoletnią jest traktowane jako przejaw demoralizacji. W tym przypadku zastosowanie mają przepisy Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.76 MB)

  • Na zdjęciu widoczne miejsce zdarzenia drogowego - policjant wykonujący czynności, ambulans i wóz strażacki.
  • Na zdjęciu widoczny samochód z roztrzaskaną szybą, który brał udział w zdarzeniu drogowym.
  • Na zdjęciu widoczne miejsce zdarzenia drogowego - policjant wykonujący czynności, ambulans i wóz strażacki.
Powrót na górę strony