Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Ruszyła VIII edycja kampanii „Twoje Światła – Nasze bezpieczeństwo”

  Od dziś do 15 grudnia 2023 roku Policja prowadzi kampanię „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. W ramach kampanii na wybranych stacjach kontroli pojazdów, będzie można bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swojego pojazdu. Dobrze ustawione światła mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Sprawdź, kiedy i gdzie na terenie powiatu zawierciańskiego będziesz mógł skorzystać z tej bezpłatnej usługi.

 2. PUNKTY „KARNE” PO NOWEMU (STAREMU)

  Z dniem 17 września 2023 roku weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego. Określa ono, m.in.: warunki i sposób prowadzenia ewidencji kierujących pojazdami silnikowymi, motorowerami oraz tramwajami naruszającymi przepisy ruchu drogowego.

 3. Senior na drodze do... bezpieczeństwa!

  Kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród kierowców, pieszych i rowerzystów powyżej 60 roku życia to główne cele ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Senior na drodze do... bezpieczeństwa!". W trakcie warsztatów uczestnicy poznają najczęściej występujące zagrożenia ruchu drogowego, skutki nieprzestrzegania przepisów, a także podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ubiegłym tygodniu takie warsztaty przeprowadzono między innymi w Zawierciu.

 4. BEZPIECZNIE JEDNOŚLADEM

  W wakacje, przede wszystkim podczas weekendów, na drogach pojawia się znacznie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności użytkowników jednośladów – rowerzystów, motocyklistów, motorowerzystów oraz hulajnóg elektrycznych.

 5. Bezpieczny rowerzysta

  Za oknem coraz wyższe temperatury, dlatego na ulicach widać coraz więcej rowerzystów. Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny i coraz więcej osób decyduje się na jazdę tym jednośladem. Należy pamiętać, że rowerzysta to niechroniony uczestnik ruchu drogowego, dlatego wsiadając na ten jednoślad pamiętajmy o podstawowych zasadach korzystania z dróg. Warto też pamiętać o wzajemnym szacunku na drodze!

 6. Świeć przykładem!

  Zimowa pora i szybko zapadający zmrok nie sprzyjają bezpieczeństwu na drodze. Ograniczona widoczność i brak elementów odblaskowych mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem dla pieszych. Warto być widocznym i świecić przykładem!

 7. Jednośladem bezpiecznie do celu – motorower

  Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu", skierowana do użytkowników jednośladów, w tym motorowerzystów.

 8. Jednośladem bezpiecznie do celu – rower

  Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu", skierowana do użytkowników jednośladów, w tym także rowerzystów.

 9. Bądź widoczny – bądź bezpieczny. Noś odblaski!

  Zawierciańscy policjanci przypominają, że każdy pieszy, który porusza się drogą poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Mundurowi zachęcają również do korzystania z odblasków w miejscach, gdzie widoczność jest ograniczona. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat. Warto pomyśleć jednak o gorszych konsekwencjach – o utracie zdrowia, a nawet życia! Apelujemy – nośmy odblaski!

 10. Na Drodze – Patrz i Słuchaj

  Na Drodze – Patrz i Słuchaj, to kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony